Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego

Działania IGHP

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie IGHP

W dniu 02 lipca 2014 roku w hotelu Lord w Warszawie odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, w którym wzięło udział kilkudziesięciu hotelarzy – członków Izby – z całej Polski.

 

Celem zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia było:

1. Podsumowanie zmian w IGHP od początku roku

2. Uporządkowanie zmian w Statucie i stworzenie warunków do bardziej efektywnego działania Izby

3. Kierunki działań i plany na II półrocze 2014 roku

 

Ireneusz Węgłowski – Prezes IGHP – omówił szczegółowo w swoim wystąpieniu wszystkie działania jakie zostały podjęte przez Zarząd Izby celem zjednoczenia branży hotelowej w Polsce, jak i wstąpienia IGHP do HOTREC – najważniejsze organizacji branżowej w Unii Europejskiej.

 

Cieszę się niezmiernie że nasza Izba powiększyła się od początku roku o 42 nowe hotele i ok 6800 pokoi, gdyż jest to skala rozwoju niespotykana od wielu lat– powiedział na spotkaniu Ireneusz Węgłowski. Deklaracje współpracy jakie padły na naszych licznych spotkaniach m.in. w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Polish Prestige Hotels, Małopolskiej Izbie Hotelowej „Gremium” oraz z Polską Izbą Hotelarską pozwalają optymistycznie myśleć o zjednoczeniu branży pod skrzydłami IGHP – dodaje Węgłowski.

 

Bardzo dużym zainteresowaniem uczestników Walnego Zgromadzenia cieszyło się wystąpienie mecenasa Ludwika Żukowskiego, który omawiał działania Izby w obszarze Praw Autorskich i Pokrewnych. Mecenas Żukowski odpowiedział szczegółowo na liczne pytania od uczestników, jak i zasugerował hotelarzom szereg praktycznych rozwiązań.

 

Kolejne Walne Zgromadzenie Izby planowane jest w listopadzie bieżącego roku.

 

(ighp)

komentarze
Komentarze użytkowników()
Realizacja: Ideo
CMS Edito Powered by:
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego
wszelkie prawa zastrzeżone