Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego

2/2017

Funkcjonalne rozwiązania w hotelowej łazience

07-03-2017

Łazienka  to jeden z głównych czynników, który wpływa na ogólną oceną pobytu gościa w hotelu. To już nie tylko miejsce spełniające wyłącznie funkcje higieniczne. Goście oczekują wnętrza atrakcyjnego estetycznie, a jednocześnie komfortowego. Jak zapewniają specjaliści z Intuition Bathrooms, zastosowanie bezpiecznych i funkcjonalnych rozwiązań w łazience zapewni komfort jej użytkowania i tym samym podniesie atrakcyjność pokoju hotelowego. Warto zatem sięgać po produkty wysokiej jakości, niezawodne, łatwe w utrzymaniu czystości i dużej odporności na intensywne eksploatowanie. Poniżej kilka wskazówek, na co należy zwrócić uwagę, aby hotelowa łazienka wywarła pozytywne wrażenie na gościach.

Bezpieczeństwo

Oprócz wrażeń estetycznych ważne jest zapewnienie gościom wysokiego poziomu bezpieczeństwa w trakcie korzystania z urządzeń w łazience. Dlatego poza spełnieniem wszystkich wymogów określonych przepisami, można uwzględnić również ponadstandardowe rozwiązania.

Baterie termostatyczne

Dzięki czułemu termostatowi utrzymywana jest ustawiona stała temperatura wody przez cały czas trwania kąpieli, nawet podczas skoków ciśnienia w instalacji. Wbudowany przycisk bezpieczeństwa zapobiega przypadkowym ustawieniem temperatury wody powyżej 38 st. C. To doskonałe zabezpieczenie przed poparzeniem gorącym strumieniem wody.

Powłoka antypoślizgowa

Powłoka antypoślizgowa jest polecana do brodzików prysznicowych, wanien oraz innych powierzchni, które w kontakcie z wodą robią się bardzo śliskie. Aplikacja produktu na wybraną powierzchnię jest bardzo prosta, nadaje zabezpieczanej powierzchni delikatną strukturę, zapewniając wysokie właściwości antypoślizgowe, a tym samym bezpieczeństwo użytkowania.

Oszczędność wody

Świadomość ekologicznych rozwiązań przyjaznych środowisku jest coraz większa, a korzyści dla środowiska wynikające z ich zastosowania idą w parze realnym obniżeniem kosztów zużycia wody.

Regulatory przepływu wody

W bateriach umywalkowych można zastosować ograniczniki przepływu wody, które zwiększają jej napowietrzenie, jednocześnie znacznie redukując przepływ przy zachowaniu pełnego komfortu użytkowania. Regulatory można zastosować również do wszystkich standardowych słuchawek prysznicowych i deszczownic. W praktyce oszczędności zużycia wody mogą sięgnąć nawet 75 proc.

Słuchawki z funkcją napowietrzania

Ciekawym rozwiązaniem są słuchawki prysznicowe i deszczownice z funkcją napowietrzania wody. Oprócz znacznego zmniejszenia ilości zużywanej wody, technologia napowietrzania sprawia, że Strumień wody jest bardziej miękki i delikatny, a kąpiel bardziej przyjemna i relaksująca. W tym przypadku można zredukować zużycie wody o około 50 proc.

Baterie bezdotykowe

Baterie uruchamiane za pomocą fotokomórki sprawdzą się przede wszystkim w łazienkach ogólnodostępnych. Ponieważ uruchamiają się tylko, kiedy ktoś z nich korzysta, zmniejszają do minimum marnowanie się wody. Możliwość zastosowania zaworu termostatycznego pozwala na ustawienie optymalnej temperatury wody. Baterie tego typu mogą być zasilane z sieci lub baterii alkaicznych.

Funkcjonalność

Na funkcjonalność całej łazienki ma wpływ jej rozplanowanie oraz zastosowane elementy wyposażenia. Łazienki hotelowe zwykle nie są duże, więc tym większym wyzwaniem jest ich optymalne zagospodarowanie. Duże lustro i odpowiedne oświetlenie pozwolą optycznie powiększyć łazienkę. Wybierając poszczególne produkty i sposób ich montażu, warto uwzględnić łatwość ich późniejszego utrzymywania w czystości.

W strefie umywalki świetnie sprawdzą się duże blaty z nowoczesnych i wytrzymałych konglomeratów kamiennych, które są bardzo łatwe w czyszczeniu, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i dostępne w licznych opcjach kolorystycznych. Duża umywalka pozwoli ograniczyć rozchlapywanie się wody po powierzchni blatu i podłogi.

Standardem jest obecnie stosowanie stelaży podtynkowych do misek WC. Rozwiązanie takie pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni oraz ukrycie zbiornika z wodą i mechanizmu spłuczki. Sama miska WC w zależności od dostępnego miejsca może mieć standardową głębokość około 55 cm lub ograniczoną do około 50 cm. Utrzymanie czystości ułatwi zastosowanie misek bezkołnierzowych. Warto również zastosować deskę i pokrywę wolno opadającą.

Specjaliści z firmy Intuition Bathrooms podkreślają, że wyposażenie łazienki hotelowej to inwestycja długoterminowa, warto skonsultować planowane rozwiązania i wybór produktów z doświadczonymi ekspertami w tej dziedzinie. 

Realizacja: Ideo
CMS Edito Powered by:
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego
wszelkie prawa zastrzeżone